Jsme Váš partner

na dělání zázraků… 

…a taky na online propagaci,

sociální sítě, videoobsah a tvoření marketingových strategií.

All in one service

Vymyslíme, natočíme, zpropagujeme

Live streams

Your actions will be seen immediately!

On-line and off-line 

TV, online a zajímavý obsah

We create videos from A to Z

Vymyslíme za Vás kreativu, zajistíme produkci i postprodukci a na Vás už budejen profitovat z originálního obsahu na sociálních sítích.

 

Pomůžeme Vám s videi na Facebook, Instagram a YouTube. Dále videím zajistíme správnou propagaci a budeme s Vámi konzultovat celý průběh zveřejňování videí, aby měly Vaše náklady na produkci co nejvyšší efekt.

Product videos

Let people know about your new product. You can choose not only a classic video, but also a review with a known influencer.

Live streams

Chystáte akci, o které by se měli dozvědět i lidé, kteří na ni fyzicky nepřijdou? Děláme živé přenosy z konferencí i venkovních akcí. Záběry nad publikem pomocí cablecamu (lanovky) jsou samozřejmostí.

Videos from stores

Let your shop shine and let your local fans know by video.

Attract fans for special events at your store. 

Let your product shine!

Ať už potřebujete vysvětlit zákazníkům funkci Vašeho revolučního produktu, nebo jen informovat potencionální fanoušky o skvělé vychytávce, kterou právě máte na eshopu – jsme tady pro Vás. 

 

Atraktivní a jednoduché video zpracujeme na základě schválené kreativy, takže nejen šetříte čas Vašeho marketingového týmu, ale zároveň máte stále vše pod kontrolou.

Videos from stores and recruiting videos 

In the long run, we are listening to clients who solve the problem of failing to reach out to potential clients who do not come to their stores. 

 

We are tackling this problem with attractive videos not only from the opening of the office but also with the HR departments that deal with the acute shortage of workers. With videos, you can show your business in the light that will appeal to your future employees.

How does it work?

Děláme videa a děláme jich hodně.

Everything starts with a creative proposal

First of all, we will contact you with a creative and a script made directly to your product. Also, let us know which product you will need to promote in the coming month. Once you agree to the creative scenario, we will arrange the filming day for your promotional videos. It can be shoot in our studio or in your store.

Natáčení spotu

Filming takes place with a cameraman, director and, of course, your product. If you are interested, you or your marketing expert can take part in the filming process. If shooting takes place at the facility, we will select a pleasant person from the team of the facility, which we will use to report on the establishment.

Sending a creative concept

After successful filming, we will send you a preview version for approval. After your approval, we will finish the video to perfection.

In case of disagreement, we go back to the concept. All depends on your satisfaction.

Successful video posting

Our work does not end with the final video. It is important for us that the video be successful on social networks, 

so if you need help spreading videos, our social networking specialist will help you.

Hotové spoty

Do we roll your social networks?

Let us know. We will let know about you the whole world!

Will we stay in touch?

Address and company info:

Content Makers s.r.o.

IČ: 076 49 517

DIČ: CZ07649517 

Dlouhá 194/3, 

Ostrava 702 00, CZE

Email:

Phone:

"People often do not know what they want until you show it to them." 

— Steve Jobs

en_GB
cs_CZ en_GB